Sklep Mam

Zapraszamy na nasz kanał na Youtube

Magdalena Zawartko

Wokalistka, wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu, pomysłodawca i współzałożycielka Młodzieżowej Akademii Musicalowej.

Rozmiłowana w twórczości Walta Disneya, wciela się w bajkowe postaci w projektach familijnych "Milion Gwiazd" i "Kraina Bajki". Ma słabość do czipsów z pieca, mleczka w tubce, kuchni indyjskiej i książek Erica Emmanuela Schmitta.

Nie lubi klasyfikować swojego głosu, eksperymentuje z jego brzmieniem i odkrywa nowe kolory czerpiąc inspiracje dzięki dalekim podróżom. Swobodne posługiwanie się improwizacją sprawia, że może wyrażać siebie na wiele sposobów. Daje jej to wolność i nieraz zaskakuje.

Ukończyła śpiew klasyczny, uczy śpiewu musicalowego, a swoją przygodę z muzyką jazzową zaczynała od jazzu tradycyjnego występując z zespołem Sami Swoi i Big Bandem Aleksandra Mazura. Z czasem odnalazła własna drogę i skoncentrowała się na muzyce etno jazzowej. Jej autorski projekt "Leć głosie" łączący muzykę etniczną z jazzową improwizacją reprezentował Europejską Stolicę Kultury w wielu krajach Europy i został uhonorowany Nagrodą Gazety Wyborczej WARTO 2016.

Magdalena Zawartko współpracowała i nagrywała z czołowymi muzykami jazzowymi m.in. Billy Harper, Billy Hart, Leszek Możdżer, Dariusz Oleszkiewicz, Dominik Wania, Piotr Wojtasik.

 

Galeria naszych zdjęć zobacz naszą galerię na facebook Zobacz całą galerię